Sentinel Elite Gen2 – Huipputason 9” LED-lisävalo vaativaan käyttöön
Sentinel Elite Gen2 on uuden sukupolven 9″ LED-lisävalo, joka yhdistää modernin muotoilun, tehokkaan valaistuksen ja Lazer Lampsin tinkimättömän laadun. Tyylikäs musta sisäosa ja 32 tehokasta LEDiä takaavat erinomaisen suorituskyvyn niin maantiellä kuin vaativissa olosuhteissa.
Huomattavimmat uudistukset koskevat uutta Position Light -ominaisuutta (PL2), valinnaista ”Welcome Mode” -toimintoa käynnistyksen yhteydessä sekä parannuksia High (Boost)- ja Low (E-Mark) Output -tiloihin.
Erinomainen valoteho ja laaja valokuvio
Sentinel Elite tuottaa vaikuttavat 15 232 lumenia, ja 1 luksin valaistus yltää jopa 742 metriin. Valaisin on suunniteltu jakamaan valoa laajasti 52° vaakasuunnassa, mikä parantaa näkyvyyttä erityisesti tien ja radan reunoilla sekä keskietäisyydellä että pitkällä matkalla.
Täysin uusi parkkivalotoiminto
Elite Gen2 malliston Position Light- ja Backlight-toiminnot on päivitetty, mutta ne ovat edelleen hyväksytty UNECE-standardin mukaisiksi maantiekäyttöön (vain valkoinen parkki). Uudessa parkkivalomallissa koko lisävalon umpio on valaistu tasaisesti, kun aiemmin vain neljä kulmaa oli valaistu. Parkkivalon väri on edeltäjiensä tapaan valittavissa joko oranssiksi tai kirkkaaksi.
Welcome Mode – tyylikäs käynnistystoiminto
Asennuksen yhteydessä asiakkaat voivat aktivoida kaksi erilaista käynnistystoimintoa – oletuksena ne ovat pois päältä.
Vaihtoehdot:
Parkkivalo syttyy kirkastuen vähitellen
Parkkivalo syttyy kirkastuen vähitellen, ja samalla vaihtaen parkin väriä



















